Jak przygotować naszego zwierzaka

dog-g7a325ae64_1920
Jak przygotować naszego zwierzaka- psa, kota na pojawienie się dziecka?
Zwierzęta różnie reagują na pojawienie się nowego członka rodziny. Jedne otaczają najmłodszych troską i opieką, a inne boją się noworodków i stresuje je ich obecność.
Jak przygotować psa, kota przed narodzinami dziecka?
1. Naucz psa, by zajął się sam sobą
Nie chodzi tutaj o to, by przestać poświęcać psu czas, a po prostu nieco lepiej się zorganizować. Spędzając czas z psem, skup się tylko na nim – pobawcie się razem, zrelaksujcie się leżąc razem na kanapie, wyjdźcie na zewnątrz poćwiczyć nowe komendy lub idźcie na zwykły spacer. Niech to będzie Wasz wspólny czas.
Naucz jednak psa, by nie wymuszał Twojej uwagi bez powodu. Oczywiście nie będzie to na początku takie proste i będzie wymagało dużo Twojego czasu i cierpliwości, ale pies powinien szybko zrozumieć, o co Ci chodzi.
Ponadto zadbaj o to, by codziennie zaspokajać podstawowe potrzeby fizjologiczne pupila, w tym potrzebę aktywności fizycznej, węszenia, gryzienia, żucia i tropienia. Zostawiaj psu ulubione zabawki, gryzaki, szarpaki i zabawki edukacyjne dla psów, które pobudzają ich logiczne myślenie. Postępuj w ten sposób, by zabawy psa w pojedynkę były dla niego atrakcyjne. Nie zapomnij o nagrodzeniu pupila, jeśli nie będzie wymuszał Twojej uwagi. Nagrodą mogą być psie przysmaki, np. PEDIGREE Biscrock Original 200 g, lub ulubiona psia zabawka.
2. Stwórz dla psa bezpieczne schronienie
3. Oswój psa z wózkiem dla dziecka
4. Zapoznaj psa z rzeczami dla dziecka
5. Zapoznaj psa z dźwiękiem płaczu niemowlęcia
6. Zapoznaj psa z innymi dziećmi
7. Naucz psa chodzenia na smyczy bez ciągnięcia.
Pierwsze spotkanie psa z niemowlęciem
Rozłąka z opiekunem na czas porodu i pobytu w szpitalu jest dla psa bardzo bolesna. Pupil może odczuwać stres. Po powrocie do domu upewnij się, że poświęcisz psu tyle czasu, ile ten potrzebuje. Nie ignoruj go. Możesz zabrać go od razu na spacer lub usiąść razem na kanapie i spędzić chwilę na pieszczotach i zapoznaj psa z niemowlakiem, pozwól na obwąchanie malucha, nawet polizanie, to pozwoli na aklimatyzowanie się dwóch stron.

Copyright 2024 © All rights Reserved. Camarelo